הבוקר התחיל את הטענות במשפט של דיכוי חורחה רפאל של Videla ולוצ 'בנימין מננדז הנאשם בביצוע פשעים נגד האנושות במהלך הדיקטטורה הצבאית האחרונה.

זה היה עורך דין התובעת, מארי אלבה מרטינז, אשר החלה היום בשלב של טענות בתהליך זה מלווה את המדכאים, יחד עם 29 נאשמים אחרים. כל נשפט על "הטלת מחמירות עינויים, רצח, הטיוח ואכיפה של עינויים ואחריו מוות."

הטענה של מרטינז, פתחה את בית המשפט הפדראלי 1 (TOF1) את הדיון על ידי מספר 53, אשר גם יעשה כמו כן אחד מעורכי הדין התובעים, הוגו וקה Narvaja, ביחס לעובדות הנוגעות לפשעים של קיפוח "שלא כדין חופש מחמירות והטלת מחמירות עינויים "נגד אזרחי וחמישה שוטרים לשעבר של המחלקה לשעבר של משטרת מידע.

שני עורכי דין המייצגים קרובי משפחה של 13 מתוך 37 הקורבנות אשר הוסיף את שני הקבצים שהצטברו במשך תהליך זה של המשפט החל ב -2 ביולי.

במקרה של "UP1 או Videla" נחשבת מותו של 31 אסירים פוליטיים באמצעות היישום של החוק על ההדלפות, ששהו בבית מרטין סן הכליאה היחידה (UP1) בעיר קורדובה, ופשעים אשר מגיבים הנאשמים הם "הטלת מחמירות עינויים, רצח, הטיוח ואכיפה של עינויים ואחריו מוות."

במקרה אחר העובדות צריך לעשות עם הפשעים של "שלילת חירות בלתי חוקיים והטלת מחמירות מחמירות עינויים" נגד אזרחי וחמישה שוטרים לשעבר של המחלקה לשעבר של המשטרה מידע (D2).