Interjera Tirdzniecības sekretāre Guillermo Moreno tikās ar pārstāvjiem no eksporta sektora parakstīt vienošanos, no kuras tā var pārdot ārzemju 5000000 tonnu kukurūzas no 15.februāra, 2011.

Kopš septembra, uzņēmumi lūdz valdību atvērt eksporta kukurūzas un kviešu un izdot atļauju, lai pārdotu "labāk pazīstama kā ROE, bet prasība tika izsniegts pirmdien tikai 15, kas ilgu spēles ierēdņiem un eksportētājiem, kas palika iekšējo tirdzniecību sekretariāts.

Sanāksmei, kas notika iesaistīto prezidents Valsts pārvaldes Saimniecības preču kontrole (ONCCA), Juan Manuel Campos, Zemkopības sekretārs Oskars Solis, Maria Cristina Menendez, ko ģenerāldirektorāts Muitas un izpilddirektors centra eksportētājiem labība (CEC), Alberto Rodríguez.

Abas ieinteresētās puses bija vienisprātis, ka eksportējamo pārpalikumu kukurūzas 2010/2011 kultūra ir 5 miljoni tonnu un koordinētu visu ieinteresēto personu līdzdalībai gan valsts, gan privātajām, dažādi uzraudzības, kas veicami, lai nākotnē kvotu atklāšanu Eksporta paplašināt eksportējamo pārpalikumu.

"Mēs piekrītam valdības rīcību, bet mēs vēlētos atvērt vairāk eksportēt 5 miljoni tonnu, lai to pārdotu, ir vismaz eksportējamo pārpalikumu, ka valdība varētu atvērt", lai šajā laikrakstā vakar teica Rodriguez.

Darba devējs ziņoja, ka saskaņā ar viņu datiem, būs ražošanas apmēram 25 miljonu tonnu kukurūzas nākamo sezonu un tikai 8 miljonus tonnu tiek patērēti vietējā tirgū, tāpēc pārējo varētu eksportēt kopumā. "Saskaņā ar mūsu aprēķinu, eksportējamo pārpalikumu, ir 17 miljoni tonnu. Tādēļ mēs ceram, ka valdība pieļauj lielāku daudzumu eksportam. "

Cena kukurūzas, gan ražotāju iegādāties vairumtirdzniecībā, tiks publicēts Zemkopības ministrijas darba dienā pirms rēķina.