Dakar se chýlí ke konci. Španělský jezdec Carlos Sainz vyhrál dvanáctou a předposlední etapě mezi San Juan a Cordoba, ale celkově třetí. Španěl mohl dělat málo ve 555 km zvláštní sledovat hodinu a 27 minut od sebe, pokud jde o spoluhráče opustil, katarský Nasser Al-Attiyah (Volkswagen), který je téměř určitě bude vítěz konkurence vozů.

Druhý je od De Villiers, 48m21s Al-Attiyah.

"Bylo to nejtěžší období mého života. Musel jsem být velmi zaměřena od začátku. Tam bylo velmi obtížné oblasti a s různými podlahou. Ale já jsem neměl problémy, bylo to opravdu fantastické. Když jsem se soutěží všechno Dakar jít tak vysoko, jak je to možné" , Nasser Al-Attiyah řekl po dojezdu.

Mezitím, Carlos Sainz řekl: "Šli jsme to nebylo tak snadné začít Důležité bylo jet hned teď, aby se zabránilo Peterhansel přišel a my můžeme zajistit pódium pro Volkswagen.."

Pro jeho část, motocykly byly první, aby splňovaly speciální sekci Marc Coma dokázal být pravdivý šampion. Po získání titulu v roce 2009 a utrpení trest v loňském roce, že ho nechal žádnou šanci, když průměrně kariéře, tentokrát se zdá, že nikdo ukrást trofej pro španělský, který vyhrál etapu a odešel na 16 minut Cyril Despres, obhájcem titulu.

S jeho KTM, Despres měl ovládal většinu etapy, ale nakonec byl běhavý jíst a dostal ke splnění zvláštních 6hs42m42s, dosahovat Pegaditas francouzština, první tábor opustit, výsada vydělal tím, že vyhraje jedenácté etapy. Rodrigues byl Portugalsko je třetí, ale nemohl zařadit obecné a že poslední místo skončit je zajištěn chilský Francisco "Vest" López, než 40 minut rychleji než Portugalci. Mezitím Pizzolito opět to nejlepší z Argentiny, na konci 19 ° v kroku a zůstat na stejném místě obecně.

V kamionu, který měl zvláštní menší než ostatní, vítěz etapy byl ruský Chagin, kdo s jeho Kamaz potvrdila své vedoucí postavení v obecně, přes jeho krajan a týmový kolega, Kabirov, který dnes skončil druhý pouze 48 sekund, i když kumulativní čas tabulky uvedené půl hodiny.