Menem AMIA saldırıyı örtbas için duruşmada tanıklık etmek, devlet gizlilik rahatladım istedi, onun ifadeleri, diğer ülkeler ile şenlik kırmak konusunda uyardı

Eski Cumhurbaşkanı Carlos Menem, bugün o itham edildiği için AMIA saldırıyı örtbas için duruşmada tanıklık etmek, devlet gizlilik rahatladım istedi, ancak etkileyecek "Arjantinli Devletin çıkarları" ve "neden olabilir uyardı diğer milletlerle barış içinde birarada yaşama "bozulması.

Federal Mahkemesi 2 duruşmanın üçüncü gününde bağlamında, tartışmanın başında davanın Geçersizlik yükseltmek için önce "Bu genel bir konudur, ancak Arjantinli hükümeti etkiler" defans Ömer Daer dedi.

Özellikle, Daer "eski cumhurbaşkanı" Suriye parça "örtbas suçlanıyor davasında tanıklık etmek" devlet sırrı "kurtulmuş olmak iddia, ama o uyardı yaptığı konuşmada sonuçları, tehdit diğer milletlerle barış içinde birarada yaşama "kırılma" Arjantin ve neden "devletin çıkarlarını etkileyebilir.

Menem saldırı şey biliyorsa "ve bu çalışmada gelmek için, 21 yıl boyunca düştü ve o asgari tazminat olarak kurbanlarını onurlandırmak bilir ki: Bir süre sonra daha sert bu yaklaşımı sorguladı Memoria Activa şikayet "Avukat Rodrigo Borda dedi.

Geçerli Senatör Menem sağlık sorunları nedeniyle duruşmalara mevcut değil gibi bir videokonferans yoluyla tartışma alternatifleri takip etmek gerekiyordu.

Hatta bu ön bildirimde, ön sorular bitmiş değil çünkü mümkün değildi şey sağlayabilir spekülasyonlar vardı.

Gerçek şu ki Menem koaksiyel alternatifleri üzerinden tartışmayı takip edecek ama orada binada teknik sorunlar vardı ve bu bağlantı hizmeti olmadan olmasıdır.

Daer büyükelçiliği ve AMIA yapılan saldırıların ardından, Menem gerçekleri açıklığa kavuşturmak için, YAN için değil, aynı zamanda diğerlerinin yanı sıra ABD, İngiltere, İsrail ve Brezilya'da, istihbarat servisleri sadece denilen söyledi.

Ve böylece, Senato devlet sırlarını ifşa etmek değil yükümlülüğün onu rahatlatmak için yaptığı savunma, bu süreçte yaptığı açıklamada ihtiyacını içeren söyledi.

YAN Hugo Anzorreguy o da yine ilave edildi ve eski başkanı savunan devlet sırlarının katılımı sorusu üzerine de itiraf Sanık.

Buna ek olarak, Daer avantajı müvekkiline karşı suçlama reddetme: o Yahudi merkezinin bombalanması ile suçlandı asla Suriye doğumlu işadamı Alberto Kanoore Edul için bir kapak ile tahakkuk söyledi.

"Biz de İran Kanoore Edul parça var ... Ben, hapse gereken herhangi bir sorumluluğu olsaydı. Suriyeli parça için sorumluluk yokluğu vardır. Fail yoksun bir kapak var ... Ama bu kısmıdır ihmal, "diye şikayet etti.

Ve bu bağlamda, avukat savundu: "varolmayan ve yeterli kanıt vardır, biz yan konularda yargılanan ve hüzünlü bombalama hakkında gerçeği keşfetmek için denemek için değil" 85 kişiyi öldürdü 18 Temmuz 1994 arasında.

Müvekkilinin işleme geçersizliğini yükseltmek için denedikten sonra, Daer kendi takdirine bağlı olarak, gizleme "reçete" ve konuşmasını sona, söyledi.

Eski Yargıç Juan Jose Galeano ve eski savcı Eamon Mullen ve Jose Barbaccia savunmasının vardı da, aleyhindeki suçlamaları reddetti yargı meşruiyetini sorguladı ve tarafından reddedildi tartışma, içinde şikayetçilerin katılımı geçerliliğini meydan Bu partiler ve Kamu Bakanlığı.

TOF tartışma devam ettiğinde, Eylül ayı başında, iki hafta içinde bu sorunları çözmek için sorumlu olacaktır.