התובעבמקרה שלההתקפה עלAMIA , אלברטו Nisman אמר היום כי דרוש לשעבר שגריר ישראל בבואנוס איירס , יצחק אבירן ,הסבר להצהרותיועל המדינה שלובוטלה "הרוב המכריע של עבריינים " לפיגוע במרכז היהודי ב1994.

" אני מופתע מטענות אלה. " יש הורה הצהרת עדים. אני תוהה איך יש לו, מי האנשים האלה ומה ראיותשיש ", אמר בראיון לערוץ Nisman Todo Noticias .

Nisman אמר שהוא רוצה " לשמוע את אבירן ולספר איך זה ישומי האנשים האלה אשר באופן תיאורטי ששלחו לעולם אחרושיהיו אחראי בעיקר עלההתקפה הם " . "מה שהוא אומר זה שמזוהה בשמו מלאהמבצעים ", הוא אמר.

כמו כן,התובע הסביר כי " הליכים אלה נעשיםכמהירות הרבה , הוא במשרד עצמו החוץשמצטט , מה שהופך את התערבותשופט בישראל , שהופכת את האמירה המבוססת על השאלות שלנו, שלא יכול לקחת יותר מחודש או חודש וחצי ".

אתמול, בראיוןלסוכנות הידיעות היהודית ( AJN ) ,השגריר לשעבר של ישראל
יצחק אבירן בארגנטינה גילה כי "הרוב המכריע של המבצעים " של הפיגוע בשגרירות (1992 )וAMIA הישראלי ההדדי (1994 ) בבואנוס איירס, הוא נהרג על ידי ישראל.

הוא גם מתח ביקורת על הארגנטיני הקטור טימרמן שר החוץ הנוכחי, להכנת " דברים אנטי ישראליים ואנטי יהודים".

"הרוב המכריע של עבריינים כבר נמצא בעולם האחר,ושעשינו ", הוא אמר כשנשאל על פטור מעונש אבירן התלוי מעלהפיגועים שבוצע מרס 1992 נגד שגרירות ישראל , שהותירו 29 נהרגונפצעו 200 ביולי 1994 נגד הדדי AMIA , שהותיר 85 מתים ו300 פצועים.

טענותיושל הדיפלומט לשעבר משמעותפעולה של שירותים החשאיים של ישראל כמו מאורגן נגד מחבלים הפלסטיניים שרצחו אחד עשרה ספורטאים ישראליים באולימפיאדת מינכן ב -1972 , אבל נדחה על ידימדינת ישראל.

"הם ידעושהעבריינים היו השגרירות , והם עשו בפעם השנייה. ואז הגיעהמאבק עםממשלת ארגנטינה כדי למצוא את האשמים , אנחנו יודעים מי הם היוורובם המכריע כבר נמצאו בעולם אחר " אבירן התעקש.

השגריר לשעבר מתח ביקורת על מזכר שנחתם על ידי ארגנטינה ואיראן כדי לנסות להבהיר את ההתקפה, וכינה אותו" פארסה " , ואילו יש שמונה בכירים לשעבר איראניים שהואשמו על ידי צדק ארגנטינה , כולל שר הביטחון לשעבר , אחמד וחידי ,לשעבר הנשיא עלי רפסנג'אני (1989-1997)וexconsejero התרבותי של איראן בארגנטינה מוחסן רבאני .

" הכי חשוב , הוא הוסיף, הוא שלאחר כל כך הרבה שנים , מאז Israel'm האזנה ל( הקטור ) טימרמן ,שר החוץ הארגנטיני המפורסם רוצה להתחייב כדי למצוא את האשמים שלההתקפות עם האיראנים , שהיועיקרי אחראים להם ".

" יש טימרמןהיסטוריה מאוד בעייתית אצלנו ( ישראלים ) לפני אביו ( ג'יימס ) , שהציל (הדיקטטורה האחרונה בארגנטינה בתמורה ) קיבלה רק מעליב אותו, ולאחר מכן בנו , שעושה את הדברים האלה , כי הם אנטי ישראליים ואנטי יהודי ", התלונן בתוקף .

אבירן מארצו הואשמה בכמה וכמה נשיאים ארגנטינה וקבעו כי " לא ( קרלוס ) מנם ,ו( פרננדו ) דה לה רואה ,ואלה שבאו אחרי עשו משהו כדי להבהיר את מה שקרה ".

" אמנם אני לא בעמדה לשאול משהולממשלת ארגנטינה , אנחנו עדיין צריכיםתשובהלכל מה שקרה ", הוא טען .

אבירן היה השגריר ישראל בארגנטינה בין שנתי 1993ו2000,והיה במרחק שני רחובותמAMIA ביום 18 ביולי 1994,יום הפיגוע , שבו סימני השנה
שני עשורים.

מקור: מסגרת פיננסית