"Biz mali borcu ve sosyal borç ilgileneceğim"

Yani Cumhurbaşkanı Cristina Fernandez de Kirchner artık büyümek olabilir, daha özgür ve egemen Arjantin Arjantin tarihinin talihsiz bir dönemi kapatan ve yeni ufuklar açar Boden 2012,, ödeme Menkul Kıymetler Borsası dün açıkladı. Sosyal içerme ile devlet borç azaltma ve ekonomik büyüme: Cumhurbaşkanı da yönetiminin ana bindirmeler kaldırdı. Başkan "kutlamak için değil, düşünmek için bir fırsattır" demişti

"Bize yalan ve olağanüstü kar yapmak için hile (guru), daha çevik olması değil," diye dün Menkul Kıymetler Borsası dün toplanan mali kuruluş elit Cumhurbaşkanı Cristina Fernandez de Kirchner söyledi. Kurum, 158. kuruluş yıldönümünü kutladı, ama kutlama Boden 2012 son ödeme sonucunda oluşturulan beklenti arkasında arka planda iken, bu unvanı 2001 yılında dolar cinsinden mevduat kendi el konulması karşılığında mevduat sahiplerine verildi.
"Bu yol, sosyal ve kültürel krizin amblemi olan ve toplumda şiddetin bir sürü oluşturur"

CFK zaman Arjantin'de 11 yıl önce bu sahneyi geçirdiği şimdiki Avrupa kriz arasında paralellik oldu: "Bu bir güven krizi değil, muazzam bir spekülatif kriz var, biz tarafından, Arjantin çok iyi bir araya geldi Dış sektörün boğma, kamu, özel ve aile, "Fernandez de Kirchner söyledi. Cumhurbaşkanı Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa hükümetlerinin enjeksiyonları finans sektörü ve ekonomik faaliyet tasarruf odaklı olduğu gerçeğini aşırı kamu harcamalarının argümanı reddetti. "Hiçbir şey reel ekonominin yönelikti. Bankaların diğer ülkelerde benimsenen pozisyonlar (mali) kurtarmak için fon sadece "oldu
Eğer koruyucular pahasına bankaları kurtarmak için söylediği gibi, hangi öncesinde Arjantin'de bahçesinde duruma göre benzer kılar.

İşte dün konuşmasından bir alıntı ile video verin:


link: http://www.youtube.com/watch?v=TVykOODDZ6g

Yaptıktan sonra Arjantin borç anıları Bernardino Rivadavia, Jose Martinez de Hoz ve Domingo Cavallo, geçmişi nedeniyle yeniden yapılandırılması ve borç azaltma politikası 2002 ile bugün arasındaki borç değişim bir inceleme yapılmıştır. 31 Aralık 2011 şekle eklenir bir sorun çoğu içi kamu sektörü,% 41.8 düştü ise toplam kamu borcu, 2002 yılında GSYİH'nın% 166 demekti. Bu arada, yabancı para cinsinden özel sektör tarafından düzenlenen fraksiyonu, ödenmesi ile% 8.4 düşecek bir yüzdesi ekonomik krizin istismar ederek, GSYİH'nın% 92 idi ve 2011 yılında% 9.6 oldu Boden 2012.

"Yarın (bugün), bazı 10.100 milyon pezo 2197000000 dolar ödenir. Yüzde 22 ülkede, gerisi yabancı yatırımcılar, "diye öngördü. Cumhurbaşkanı, hükümetin bu kağıt hizmetleri ile uyumlu olduğu olasılığı hakkında son yıllarda eleştiri hatırlattı. Bu, dedi, Boden malvendiesen bu gurular birçok sahipleri, şimdi koleksiyonu için sunulan anlamına geliyordu. "Ülkenin en büyük tutucu bir sendika ya da muhalefet ya da iktidar ve ikinci tür kağıtlarda pesificar için gittiğini söyledi danışmanlık yapmaktadır" dedi ve kuruluşunun analistleri tarafından kandırılmış olmamak davet etti.
Devlet politikasını eleştiren yeniden bu ekonomi uzmanları, o zaman çoğu savunmuş ve insanların tasarruflarının müsadere desteklenen zamanlarda.

Dünün ve bugünün Kontrastlar

Ulusal zincir sırasında da kriz Avrupa ve Arjantin arasında bir karşılaştırma yaptı. Bu çerçevede, Cumhurbaşkanı işlerini tutmak için madencilerin bastırılmış bir yürüyüş 200 milyon € civarında olan bir rakam gerekli ise İspanya hükümeti, 230 milyar Euro ile bir banka demirlemiş söyledi. Dedi "borç takası kalkan ve onu kendi kaynakları tüm güvenli olduğuna inandırmıştır, ne zaman ödün pozisyonlarda emekli böylece Onlar bankalara para vermek, 2001 yılında Arjantin çok benzer". Mevduat Soyut iddia piyasalara bir sinyal verdi ve vurguladı üzerine Ardından Kanunu'na havale "kaynaklar kaynaklar değil, konuşmalar veya sözcük ya da yasa ile garanti altına alınmıştır."
Böylece palpabl Arjantin, İspanya deneyimi ve hatta IMF kolları olarak Avrupa'nın geri kalanı ile semere değil Avrupalılara getirerek, gönderir.

Sosyal politikalar üzerine bahis, emekliler için başka bir artış olmuştur

Artış hareket kanununun olarak, Eylül arasındadır. Mart ayında artış, yıl içinde kümülatif iyileşme yüzde 31 gelir. 1879 asgari olması Pami ile peso ve 45 peso 1924 olacak.
"Bu artış aynı zamanda ekonomik büyüme politikasının bir parçası ise," küresel krize dayanmak için iç pazarda güçlendirilmesi ihtiyacını vurguladı Başkan, dedi. Ölçü, bir yıl içinde aylık veya 20.948.000 başına 1611000000 peso daha emekliler arasında dağıtarak içerir. Hükümet, ayrıca, aile ödenekleri bir gelecek artış ve tüketim güçlendirmek için aynı yönde katkıda bulunacaktır Evrensel Çocuk Yardımı, şekillendirmektedir. Hükümet Evi tarafından başlatılan diğer girişimler 31 büyük bankanın katkıları ile uzun vadeli yatırım için finansman, Argenta, ipotek Pro.Cre.Ar. planı ile emeklilere bir kredi kartı ve Yolun bir program gişelerinden bir artış ile finanse edilecek çalışır. "Bu Avrupa anlamıyor işte, krizin ancak toplam talebi sürdürmek için ayarlanan önlemleri üstesinden gelemez," CFK polemicized.Buenos Aires Menkul Kıymetler Borsası'nda yaptığı konuşmada bitirdikten sonra medyaya konuşmak için, Cristina dünyanın karşı karşıya olduğu mali krizin bir parçası olarak, Arjantin "mali yükümlülüklerini yerine getirmeleri, aynı zamanda onların sosyal yükümlülüklerini karşılamak için söyledi ".

"Bu bize dahiler ya da başka bir şey Cristina-işaret ya da yapmaz, biz her zaman iş inandık basitçe, üretim, sosyal bir gözü ve düşüncesi ile her zaman değer katmak Yoksul daha az kötü olduğunu, "Başkan sonucuna