Atzinumu komentētājs amerikāņu avīze The New York Times ziņo, ka prezidents Baraks Obama ir rīkojieties no pielietotā modeļa Argentīnā pēdējā desmitgadē.
Kā teikts viņa raksta Ian Mount, no kurām Argentīna iekrita noklusējuma 2001 ", kas U-turn tās ekonomikā, sasniegums, kas bija palikuši nepamanīti ārpus Latīņameriku, bet, ka prezidents Obama un Kongresam ir iedvesma" .
Mount uzskaitītas vidū "finanšu uzskaites" neseno "būs 6 procenti gadā septiņus no pēdējiem astoņiem gadiem, bezdarbs samazinājās līdz mazāk nekā 8 procenti šodien, salīdzinot ar 20, kas bija 2002 un nabadzība samazinājās līdz puse. " Daļēji autors norādīja, ka sakarā ar paaugstinātu iekšzemes patēriņā.
"Buenosairesas ielām ir pilns ar automašīnām, jo ​​Argentīnas nopirka aptuveni 800 000 jaunu transportlīdzekļu šogad." Meka vīnu ", Mendoza, ir pilna ar wineries, viesnīcas un restorāni, kas piedāvā pirmās klases. Plazmas un(šūnu) Blackberry kļuva mājsaimniecības instrumenti vidusšķiras "Mount minēta kā piemērs.
Sīki izaugsmi, autors ir daļēji saistīts ar "neplānoto par cenu pieaugumu sojas pupiņas, kukurūza un kvieši", bet arī ar lēmumiem no izpildvaras, kā cenu kontrole dolārs joprojām ir augsts un eksporta nodokļu piemērošanu.
Šie pasākumi tika līdzekļus, kas ļāva būvniecības valsts dzīvojamo fondu un sociālos pabalstus, piemēram, universālā bērnu pabalsts, kas "palīdz veicināt patēriņu," kas saprot autors. "Kā bērns ir atkarīgs no dodas uz skolu, lai veicinātu uzlabojumus ilgtermiņa izglītību valstī," viņš īsumā.
Tomēr trūkumi ir acīmredzami: "Ievedmuitas nodokļi un eksporta spooked ārvalstu investoriem, gan augstu patēriņu inflācija pieauga līdz 20 procentiem," teica Mount.
New York Times reportieris ieteica kopēt Argentīnas modelis Obama: "Put naudu no pilsoņiem, kas pēc tam tērēt un veicinātu ekonomikas atveseļošanu kabatās," viņš jautāja.
"Publisko izdevumu samazinājums jādara tad, kad lietas iegūt labāku, kaut ko, ka Argentīna ir cīnās tagad, bet ne agrāk," teica Mount, kurš teica, citā fragmentā viņa raksta, ka "tas būtu smieklīgi domāt, ka Amerikas Savienotās Valstis sekot viņa pēdās un ievadiet default ".